Skybridge Capital’dan Troy Gayeski’ye Göre Bitcoin’de Arz Şoku

Paylaş

SkyBridge Capital’in Bilgi Sistemleri yöneticisi Troy Gayeski, Bitcoin’in geçen yıl boğa piyasasını başlattığı zamana benzer bir arz yönlü krizden geçeceğini tahmin ediyor.

Gayeski, Bloomberg’e verdiği yeni bir röportajda, belirli bir alıcı grubunun geri döndüğünü gösteren on-chain sinyaller gördüğünü ve yatırımcıların uzun vadede BTC topladıklarını söyledi.

“On-cahin verilere baktığımız zaman güçlü Bitcoin yatırımcılarının kendilerini yeniden kanıtladıklarını ve geçen sene piyasaya girip, daha sonra satış yapanlardan aldıkları coin’leri biriktirdiklerini görüyoruz. Geçen sene Ekim ve Kasım aylarında olduğu gibi bir arz şoku yaşanabilir diye düşünüyorum. Piyasa buna hazır olmalı.”

Skybridge Capital, Bitcoin’de uzun vadede yükseliş beklentisinde olsa da, Gayeski, hedge fonunun, kripto piyasaları Mayıs ayında çökmeden önce amiral gemisi kripto para birimindeki konumunu azalttığını ekliyor.

“Mart sonunda portföylerimizde girişlerden daha fazla çıkışlar oldu.” 

Gayeski, Bitcoin hisselerini azalttıktan sonra, hedge fonunun gelirlerin bir kısmını piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto para birimine yeniden tahsis ettiğini söyledi.

“Ve o zamandan beri, küçük bir miktar sermayeyi Ethereum’a çevirdik. Piyasayı oldukça basit görüyoruz: Bitcoin, değer saklama açısından pazar lideri olacak, Ethereum ise, en azından şu ana kadar işlem kullanımı açısından pazar lideri. Yani, orada biraz çeşitlendirmemiz var. Sonuç olarak, %9 pozisyon büyüklüğümüz var.”


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir