SYMS Coin Son Dakika Şeyma Subaşı coin çıktı!

Paylaş

Meme coin sınıfındaki kripto paralara ülkemizden bir örnek daha eklendi. ‘Şeyma SubasI’ adıyla çıkarılan bir kripto para, küçük bir kripto para borsasında yerini aldı. Parayı çıkaranın kim olduğu ve neden çıkardığı kesin olarak bilinmiyor.
‘Meme coin’ kavramının ülkemizdeki en ünlü örnekleri olan, Müslüm Gürses’in adıyla çıkarılan bir coin ve bir token’dan sonra bir ünlü ismin daha adıyla kripto para çıkarıldı.


Meme coin nedir?
İnternet ortamında mizah konusu olmuş içeriklere verilen bir isim olan ‘meme’, kripto para yatırımcılarının sıkça karşılaştığı bir terim. ‘Meme coin’lerin de ‘meme’ mantığından çok farklı olduğu söylenemez. Bu paralar şaka amacıyla piyasaya çıkarılır, şakanın asıl kaynağının ünüyle tanınırlar.

Örneğin yatırımcılarına kat kat kazanç sağlayan Dogecoin, 2010’ların ünlü 9GAG geyiği olan ‘doge’ fotoğrafı baz alınarak çıkarılmıştır. Tabii bu, her ‘meme coin’in patlama yapacağı ve yatırımcılara büyük kazançlar sağlayacağı anlamına gelmez.
Türkiye’de adı Acun Ilıcalı ile yaptığı evlilik sayesinde duyulan, şimdilerde ise Mısırlı zengin iş adamı Mohammed Alsaloussi ile evliliğe hazırlanan fenomen isim Şeyma Subaşı kripto para olarak karşımıza çıkarıldı.

Çıkar çıkmaz 1 dolara yaklaştı
Poocoin verilerine göre Şeyma Subaşı ( SYMS / BNB) coini şu saatlerde 0,809172 $ seviyesinde işlem görüyor.

‘PooCoin’ adlı sitede görüntülenebilen coin, şimdiden yükselişe geçti. Çıkaranın kim olduğu ise bilinmiyor. ‘SYMS’ kısaltmasıyla listelenen para hakkında Twitter’da ortaya atılan bir iddiaya göre ‘Seyma Subasi’, öğrencilere yardım toplama amacıyla çıkarıldı.

Şeyma Subaşı kripto parası neden çıktı?

ŞEYMA SUBAŞI COİN
Kısa adı SYMS olan ve Şeyma Subaşı’nın adına çıkarılan kripto para, bugün öğlen saatlerinde ‘PooCoin’ adlı sitede yerini aldı. Neden çıkarıldığına gelecek olursak şunu belirtmeliyiz ki ‘meme coin’ler can sıkıntısından bile çıkarılabiliyor. Ancak Twitter’daki bir gönderi, paranın amacının öğrencilere yardım toplamak olduğunu söylüyor.
Geçtiğimiz günlerde benzer bir amaçla yayıncı Hazreti Yasuo da kendi tokenini çıkarmıştı.

Şeyma Subaşı kripto parasının bir de Telegram grubu bulunuyor. Grubun açıklamasında ise Şeyma Subaşı’nın ünlü sözü “Herkesi Mutlu Edemezsin, Çünkü Pizza Değilsin” yer alıyor. Anlık olarak 83 yatırımcısı bulunan paranın fiyatı şu anda 0,809172 dolar. Yükseliş ise devam ediyor.


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir