Raoul Pal Bitcoin Analizi !

Paylaş

Makro yatırımcı ve eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, Bitcoin ve kripto para dünyasının, piyasaların genelde daha fazla yükseliş eğilimi gösterdiği boğa döngüsünün bir kısmına girmenin eşiğinde olduğunu belirtti.

Crypto Banter’ın yeni bölümünde açıklamalar yapan Pal, dijital mevcudiyet piyasalarının son birkaç ayda gerçekleştirdiği “acımasız” düzeltme döneminden sonrasında nihayet yükselmeye hazır bir tablo sunduğunu söyledi.

“Tüm döngünün, en iyi aşamalarından birisindeyiz. Fiyat kesinlikle, bir şekilde artacak. Yaz süresince bütün FUD’yi (vehamet, belirsizlik ve şüphe) hissettik. Bu %50’lik ciddi bir düzeltmeydi. Temel olarak piyasa Bitcoin için Mart ayından bu yana dalgalı bir aralıkta yer alıyor ve piyasanın geri kalanı için Mayıs ayında “yatay işlem” görmeye devam ediyor. “İşte burası önemli.” Halving (kripto para madencilik hasılatının kasıtlı olarak düşürülmesi) sonrası döngüleri incelerseniz, bu çeyrek bütün oyunların gerçekleştiği yerdir.”

Pal ayrıca, kripto para piyasalarını gelecek yıl daha yüksek seviyelere taşımaya destek olacak katalizöre baktığını da deklare etti.

“İnsanların düşünmesi ihtiyaç duyulan en büyük ve en önemli faktör, kurumların kripto parayı nasıl “tahsis ettiğidir”. Bu üç aylık olabilir yada senelik olabilir. Bu yüzden, hemen hemen yatırım yapmamış veya ağırlıklarını arttırmak isteyen her insanın bu boğa döngüsü koşusunda yer aldığını göreceğiz. Bence Ocak, Şubat ve Mart çok daha büyük potansiyel demek, bu vaziyet Haziran’a kadar devam edebilir” dedi.

Pal, bütün kripto varlıklarının değerlemesini izleyen “toplam tabloyu” da takip ettiğini belirtti. Pal’a nazaran, grafik uzun vadeli yükselen bir kanalda işlem görüyor ve boğa piyasasının nihayetinde potansiyel olarak %400’e kadar yükseliş yaşayabilir.

“Tüm üstel varlıklar aynı yolu izlerse ve aşırı alım yaparlarsa bu döngünün sonucunda 2 trilyon dolardan 8 ila 10 trilyon dolara çıkacak ve daha sonra bir düzeltmeye gidecek.”


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir