Michael Saylor, Bitcoin’in ABD’de Para Birimi Olmayacağını Düşünüyor!

Paylaş

MicroStrategy CEO’su ve Bitcoin boğası Michael Saylor, Bitcoin’in ABD’de para birimi olarak kullanılma şansının olmadığını söyledi.

Saylor, MicroStrategy’nin Ağustos 2020’de bilançosuna önde gelen kripto varlığını eklemesinden bu yana üretken bir Bitcoin destekçisi oldu. Saylor, Bitcoin’i savunmasına rağmen, kripto analisti Scott Melker’e, Bitcoin’in para biriminden ziyade emtia olarak görülmesinin BTC için daha iyi olduğuna inandığını söyledi.

“Bitcoin’in ABD’de hiçbir zaman para birimi olacağını gerçekten düşünmüyorum. Bence de olmamalı. Gerçekten mantıklı olarak emtia olarak ele alınması gerektiğini düşünüyorum. Bir binaya sahip olmak, bir külçe altın sahibi olmak ya da bir hisse senedine sahip olmak gibi. Bu emtia. Ve yaptığı şey, diğer emtia biçimlerini tedavülden kaldırmak.

Bir milyon dolarınız varsa; koleksiyon ürünü veya ev veya ikinci bir ev veya ETF veya Apple hissesi satın alıp almayacağınızı veya bir iş kurma veya sanat eseri veya bir külçe altın veya Bitcoin satın alıp almayacağınızı seçmeniz gerekir. Vermeniz gereken değiştirilebilir karar bu.”  

Saylor ayrıca, Bitcoin’i Apple, Amazon ve Google ile kıyasladı ve teknolojideki önemli gelişmelere karşı bahis oynamanın tarihsel olarak kötü bir seçim olduğunu söyledi.

“Satın alıp tutarsanız, bu iyi bir şey ve teknoloji tarihinin herhangi bir noktasında, satmış olsaydınız, bir hata yapmış olurdunuz, değil mi? Bir uyarı ile kazananı satın almalısın. Kategori katilini satın almalısın. Facebook, Google, Amazon, Apple, Microsoft satın almalısınız.

Öyleyse soru şu: Kazanan olduklarına karar vermeden önce onların kazanmasını ne kadar bekleyeceksiniz? 30 yıl biraz geç bence. Kazananı seçmeden önce 30 yıl beklemeniz gerekiyorsa, muhtemelen çok büyük getiriler elde edemezsiniz. Ama 10 yıl boyunca kazanmalarını izleyip onları satın alabilir ve yine de çok para kazanabilirdiniz.” 


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir