Kurumsal Yatırımcılar Hangi Kripto Paralara YATIRIM YAPTI !

Paylaş

Dijital mevcudiyet yöneticisi CoinShares, Bitcoin ve genel kripto piyasası yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerlerken, kurumsal sermayenin Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) gibi altcoin’lere aktığını ortaya koyuyor.

CoinShares’in yayınladığı yeni bir rapora nazaran, dijital mevcudiyet ürünlerine girişler geçen hafta 80 milyon doları buldu. Bitcoin (BTC), 70 milyon dolarlık girişle bu toplamın yüzde 87,5’ini oluşturdu. Bu en iyi kripto para biriminin art arda beşinci hafta nakit girişi yaptığına işaret etti.

Bitcoin girişlerin büyük bir kısmını oluşturmasına rağmen; Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) etkisi altına alan girişlerle kalabalığın arasından sıyrılmayı başardı. En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) ise minik çıkışlar yaşadı..

“Polkadot ve Cardano sırasıyla 3.6 milyon Amerika Doları ve 2.7 milyon ABD Doları ücretinde devamlı girişler görürken, Ethereum toplam 1 milyon ABD Doları tutarında minik çıkışlara şahit oldu.”

CoinShares’e bakılırsa, son BTC girişleri yılın ilk çeyreğine göre daha düşük olsa da, Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunu (ETF) onaylaması girişleri mühim ölçüde artırabilir.

“Haftalık girişler, Amerika’li yatırımcıların oldukça daha çok katılımının olduğu 2021’in ilk çeyreğinde görülen girişlerden çok daha düşük.

SEC’in vadeli işlemlere dayalı bir ETF’ye izin verme mevzusundaki son kararı, Amerika’li yatırımcılar pozisyon eklemeye başladıkça gelecek haftalarda daha çok önemli girişlere yol açabilir.”

CoinShares’in yönetim altındaki toplam varlıklarının, son girişler ve fiyat artışının bir sonucu olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı da raporda bildirildi.

“Bu girişler, hafta boyunca yaşanan olumlu fiyat hareketiyle birleştiğinde, yönetim altındaki toplam varlıkları (AuM) bu sene Mayıs ayında belirlenen 71.6 milyar Amerika Dolarlık üstün dereceli seviyesini aşarak 72.3 milyar Amerika Dolarına, kısaca yeni en yüksek seviyesine itti.”


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir