Boğa Döngüsünde Patlayacak 3 DeFi Altcoin

Paylaş

Kripto paralara yatırım yapmanın farklı stratejileri bulunmaktadır. Yatırımcılar güvendikleri altcoin projelerinde uzun vade zaman geçirerek veya patlamaya hazır olduğunu düşündükleri varlıkların trenlerine atlayarak, yola çıkabilirler. Ancak, DeFi’ler yatırımcıların son dönemlerde tekrar keşfetti farklı deneyimleri sunarken, aynı zamanda yüksek getiri bekleyen yatırımcıları da kendine çekiyor. Bunu yapabilmesinin en önemli sebebi; staking ve farming. Yatırımcılar, bir kripto paranın patlamasını beklerken, DeFi projelerinde zaman geçirerek pasif gelir elde edebiliyor. Yazının devamında, bu potansiyellere sahip 3 DeFi projesini inceliyoruz…

Bir verim optimize edici, Altcoin ETHA Lend

ETHA Lend, Mainnet’i bugün (15 Temmuz) Polygon’da başlayan, algoritmik olarak optimum verim sağlamak için DeFi’deki karmaşıklığı soyutlayan, şekillendirilebilir bir verim optimize edicidir. Polygon’da başlaması, ETHA Lend’in ölçeklenebilirlik ve gaz optimizasyonu elde edebilmesi için stratejik bir karardır. Aynı zamanda Mainnet’e geçilmesiyle, ETHA Akıllı Cüzdan, eVaults, ultra hızlı (700X) keşif algoritması gibi özellikler kullanıma sunulmuştur.

ETHA Akıllı Cüzdan’ı etkileşimde bulunmadığınız protokoller veya dApp’lerle etkileşime girerken onay veya kimlik doğrulama ücreti ödeme ihtiyacını da ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede, kullanıcılar önemli miktarda gaz ücretinden tasarruf ederler. Ayrıca, protokolün eVault’u, riskten kaçınan kullanıcılara rahatlık sağlayarak, değişken ve ekonomik açıdan riskli bir piyasada istikrar bulmalarına yardımcı olur.

Mainnet ile birlikte piyasaya sürüle Curve eVault ve QuickSwap eVault, kalıcı kayıp özellikleriyle ünlüdür. Bu kasalar, mevduat olarak istikrarlı varlıklara (USDT, USDC, DAI) sahip hibrit bir strateji kullanmaktadır. Getirilerle, ETH, BTC ve ETHA (protokolün yerel token’ı) dahil olmak üzere değişken varlıklarda alınabilir.

Açıklandı: İşte BSC’de En Çok Kullanılan 9 Altcoin!

Son olarak, ETHA Lend’in keşif algoritması, bir saniyenin altında 1000 USDT kadar küçük ve 1.000.000 USDT kadar büyük varlık arzı için varlık tahsisini hesaplayabilir. Protokolün özellikleri, uzman DeFi yatırımcılarını heyecanlandıracak kadar yeteneklidir ve yenidir. Projenin gerçek potansiyelini önümüzdeki süreçte gözlemleme şansı bulacağız. Ancak, verim optimizasyonu çok daha kapsayıcı ve zarif hale geleceğinin sözünü, projenin geliştirici ekibinden almaktayız.

Beefy Finance

Beefy Finance’de BSC tarafından desteklenen, ETHA Lend’le benzer işlevlere sahip bir getiri optimize edicidir. Arkasındaki ekip, DeFi ekosistemini besleme konusunda tutkulu ve aynı zamanda yatırımcıların en iyi getiriyi elde etmelerini amaçlamaktadır. Bu nedenle, BSC seçimi, hedeflere ulaşmak için altcoin projesinin aldığı ilk kararlardan biridir. Ayrıca, Ethereum’un tıkanlığı ve aşırı pahalı gaz ücretleri, BSC seçiminin diğer nedeni olmuştur ve alınabilecek en mantıklı kararlar arasındadır.

Aynı zamanda Beefy, kısa süre önce, önemli yıllık getirilerle çekirdek protokolü bir araya getirecek bir stratejiyle SmartCake Vault’u piyasaya sürdü. Bu strateji, white list’e alınmış bir dizi havuzla başlamaktadır. Seçili white list’deki havuzlar arasında sorunsuz bir geçişe izin verdiği için, kullanıcıların bir havuz kimliği göndermesi ve CAKE token’larının çalışmaya başlaması için bir sonraki havuzu seçmesi yeterlidir.

Sonrasında, farmlanan token’larının fiyatına ve bu havuzlardaki CAKE token’larının rezervine dayalı olarak en yüksek APY’yi bulur. Beefy’nin ZAP veya Zapper ile entegrasyonu artık kullanıcılarının likidite havuzu token’ları oluşturmasına ve bunları tek bir işlemde Beefy kasalarına yatırmasına olanak tanımaktadır. Bu da, daha yüksek getiri beklentileri olan yatırımcılar için olan APY’leri ultra hızlı likidite ihtimalini beraberinde getirmektedir. Aynı zamanda, kullanıcılar zaman ve maliyet verimliliği sağlayabilir.

Son DeFi altcoin projesi Vesper

Vespers veya Vesper Finance, mevcut piyasa ve DeFi takibinin zorluğu göz önüne alındığında, kullanımın basit olması gerektiğine inanan bir protokoldür. Vesper, optimizasyon, erişilebilirlik ve sürdürülebilirliğe odaklanan, getiri sağlayan bir ürün paketini temsil etmektedir. Protokolün altyapısı, en iyi getiriler için bir DeFi meta katmanı yönlendirme depozitosu görevi görmektedir. Maksimum ölçeklenebilirlik için “kur ve unut” deneyimi, protokol stratejilerinde değişmez bir parçadır. Bu nedenle, Vesper’ın stratejileri, son kullanıcıyı zorlamadan yükseltilebilir, değiştirilebilir ve bağlanabilir.

Protokol şu anda, algoritmik DeFi ödünç verme stratejileri olan Vesper Grow Pools da dahil olmak üzere çeşitli özelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Bu havuzlar, kullanıcılardan sermaye toplar ve bunu çeşitli DeFi protokolleri arasında dağıtır. Protokoldeki diğer bir havuz olan vVSP havuzu, kullanıcıların VSP’leri (protokolün yönetişim token’ları) yatırdığı ve ek VSP’lerle ödüllendirildiği bir gelir paylaşım mekanizmasıdır.

Son olarak, staking, tüm ekosistemde elde edilen gelirin daha sonra VSP token’larını geri satın almak için kullanıldığı protokolün bir başka ilginç özelliğidir. Bu token’lar daha sonra vVSP havuzuna getiri olarak teslim edilir. Vesper’s Staking ile etkileşime giren kullanıcılar, protokolün yönetiminde oy kullanmak için tokenize edilmiş VSP paylaşımlarını da kullanabilirler. Sonuç olarak, Vesper, DeFi getiri piyasasının geniş bir yelpazesini kapsamayı hedeflemektedir. Protokoldeki özellikler dahili olarak karmaşıktır ancak kullanıcılara en basit DeFi deneyimini sunarak sürdürülebilir verim elde etmelerine yardımcı olmaktadır.

Düşüş piyasasında da kazanç elde etmeyi başarın

Yatırımcılar, fazlasıyla piyasada bulunan, “scam” projelerle mücadele etmektedir. Ancak, durum göründüğü kadar kötü olmayabilir. Belki de,  Büyük kripto/DeFi patlamasından önce 2017 ve 2018’de meydana gelen aynı kalıplara bakıyor olabiliriz. Bu amaçla, ETHA Lend, Beefy Finance ve Vesper gibi projeler, algoritmik olarak yönlendirilen akıllı ve değere dayalı getirileri elde etmek için daha iyi stratejiler ve mekanizmalar keşfetmeye devam etmektedir. Şeffaflıkta projelerin benimsedikleri önemli özelliklerden biridir. Ancak, her zaman önemli olan seçim yapmadan önce bolca araştırma yapmak ve projelerin detaylarını keşfetmektir.


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir