El Salvador, jeotermal gelişimi finanse etmek için bitcoin gelirlerini hedefliyor

Paylaş

El Salvador, ülkedeki jeotermal kalkınma için bitcoin yanardağ tahvil ihracının bir parçası olarak toplanan fonları kullanmayı planlıyor.

El Salvador, bu yılın başlarında yasal ihale olarak sunarak bitcoin madenciliği üzerindeki baskısını sürdürüyor.

Planların bir parçası olarak , planlanan bitcoin şehrini inşa etmek için yanardağ tahvilleri çıkarıyor .

Bir kripto para birimi yayını tarafından yakın zamanda yayınlanan bir makale, bu bitcoin planlarının ayrıntılarını paylaşıyor. “El Salvador’un Bitcoin destekli Volcano Bond’u, egemen bir tahvilin ilk tokenizasyonu olması bakımından devrim niteliğindedir.”, bu nedenle yayın.

Oldukça karmaşık olsa da, açıklamalar hükümetin yarı yarıya kullanmayı planladığı yaklaşık 1 milyar dolarlık fon sağlama hedefine işaret ediyor. Toplanan paranın yarısı ile ülke, bitcoin satın almayı hedefliyor ve beş yıl boyunca elinde tutuyor. Daha sonra satılacaklar ve kârın yarısı Volcano token sahiplerine dağıtılacak.

Yine de karın yarısı, jeotermal kalkınmayı finanse etmek için kullanmayı planlayan altyapı geliştirme finansmanı için tutulacak. El Salvador, bölgedeki elektrik şebekesini iyileştirmek, madencilik ve diğer operasyonlar için enerji sağlamak için kullanılacak olan kısmı büyütmeyi planlıyor. Bu ilk borç artışını kısmen bir Bitcoin hazinesi oluşturmak ve kısmen de elektrik şebekesini iyileştirmek için kullanıyorlar.

Kaynak: CryptoSlate

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir - sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ 'in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.