Block Reward Blok Ödülü Nedir ? What is Block Reward?

Paylaş

Başarılı bir şekilde bir blok yaratan madenciye verilen ödüldür. Bu, söz konusu kripto para birimi tarafından kullanılan politikaya bağlı olarak ve tüm bloğun zaten başarıyla çıkarılıp çıkarılmadığına göre, bir para ve işlem ücretleri karışımı olabilir. Şu anda Bitcoin her blok için 25 bitcoin ödülü veriliyor. Blok ödül belli bir sayıda blok çıkarıldığında yarılanıyor. Bitcoin’de, eşik her 210,000 bloktur.

What is Block Reward?

It is a reward given to a miner who successfully created a block. This can be a mix of money and transaction fees, depending on the policy used by the cryptocurrency in question and whether the entire block has already been successfully mined. Currently, Bitcoin is awarded 25 bitcoin for each block. Block reward is halved when a certain number of blocks are mined. In Bitcoin, the threshold is every 210,000 blocks.

Detaylar

Block Reward (Blok Ödülü) Nedir?

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, Bitcoin’i yarattığı zaman Blok Ödül programını belirledi.

Bitcoin’in merkezi kurallarından biri olan Block reward (Blok ödülü), kripto para birimine göre veya zorluk derecesine göre değişebilen miktarlarda, blok madenciliği sırasında bir blokta başarıyla hesaplama yapan yani bitcoin veya diğer altcoinlerden birini bulan madenciye verilen ödüldür.

Blok ödülü, ağda yeni Bitcoin’ler oluşturmanın tek yoludur.

Blok Ödülü Nasıl Kazanılır?

Bitcoin madencileri onaylanmış işlemlerinin bloklarını oluşturarak ve bu blokları blok zincirine dahil ederek ödül kazanabilmektedir. Buna teşvik primi olarak da bakabilirsiniz. Madencilikte bir blokta Hash‘ı başarıyla hesaplayan her madenciye blok ödülü verilir. Blockchain’de her başarılı işlem yeni paraların üretilmesine yarar ve her yeni üretilen kripto para ile madenciye Blok Reward verilir.

Bitcoin’in madencileri her bir yeni blok tamamlandığında 25 Bitocin(BTC) ödül alır. Ödüller para ve işlem ücretleri karışımı olabilmektedir.


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir