Genç Yatırımcılar Bu Kripto Paralara Riskli Yatırımlar Yapıyor!

Paylaş

Pazar araştırma şirketi Opinium tarafından yapılan yeni bir ankete göre, genç İngiliz yatırımcılar Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) sahibi olmak için büyük finansal riskler alıyorlar.

21-25 Haziran tarihleri ​​arasında Opinium, yaşları 18 ile 29 arasında değişen 1.000 Birleşik Krallık vatandaşıyla bir anket yaptı.

Anketin sonuçları, Bitcoin’in en popüler kripto para birimi olduğunu ve katılımcıların %20’sinin bir noktada kral parayı aldıklarını gösteriyor.

Ancak görünüşe göre genç İngiliz yatırımcılar BTC satın almak için ek riskler alıyor; Ankete göre; Bitcoin’e yatırım yapanların yarısı satın alımlarını finanse etmek için borç aldıklarını, %23’ü kredi kartı kullandığını, %17’si öğrenci kredisi kullandığını ve %16’sı başka bir kredi türünden yararlandığını bildirdi.

BTC’nin yanı sıra popüler şaka kripto para birimi Dogecoin’i satın alanların da yine neredeyse yarısı borç karşılığında satın aldıklarını, %27’si kredi kartı kullandığını, %17’si öğrenci kredisi kullandığını ve %12’si DOGE satın alımlarını finanse etmek için başka bir kredi türü kullandığını söyledi.

Genç yetişkinlerin yatırım yapmak için kredi kartı, öğrenci kredisi ve diğer borç türlerini kullanması endişe verici bir eğilim. Yatırım yapmak için kredi kartı kullanmanızı asla tavsiye etmiyoruz. Ayrıca, geri ödemelerin zamanında yapılmaması durumunda kredi puanınızın zarar görme riski de vardır, bu da gelecekte ipotek ve diğer kredi türlerini alma yeteneğinizi ciddi şekilde bozabilir. Gerçekten buna değmez.”

Araştırma ayrıca kripto para birimlerinin genç İngiliz yatırımcılar için uygun bir yatırım seçeneği olarak daha popüler hale geldiğini gösteriyor.

Ankete göre, katılımcılarının % 45’i ilk yatırımlarını kripto para birimine yaptığını belirtiyor; bu da ilk yatırımlarını fonlara yapanların sayısının (%23) neredeyse iki katı. Ayrıca anket, genç İngiliz yetişkinlerin yalnızca %18’inin ilk yatırımlarını borsaya yaptığını ve %13’ünün paralarını yatırım ortaklıklarına yatırdığını ekliyor.


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir