Altın, Bitcoin ve Piyasa Tahminleri

Paylaş

Bloomberg’in emtialar konusunda baş uzmanı Mike McGlone, altın, Bitcoin ve ABD Hazine tahvillerinin bu yılın sonunda en iyi performans gösteren varlıklar olacağına inanıyor. Ünlü finans uzmanı Mark Mobius ise Bitcoin’in yakın zamanda toparlanmasına rağmen daha düşük seviyeleri göreceğini söyledi. Ayrıca Mark Mobius, BTC ve altın karşılaştırması yaptı. 2 ünlü ismin önemli tahminlerini birlikte inceleyelim…

Mike McGlone: Bitcoin, altın ve tahviller 2021’in 2. yarısında en iyiler olacak!

Bloomberg’in emtialar konusunda baş uzmanı Mike McGlone, 2021’in ikinci yarısında Bitcoin ve diğer iki büyük varlığın (altın ve tahvil) finansal piyasalarda en iyi performans gösterenler olacağı öne sürüyor. Mike McGlone Twitter’da Bloomberg verilerine göre, üç varlığın -Bitcoin, altın ve ABD Hazine tahvillerinin- bu yılın ikinci yarısında en iyi performans gösteren varlıklar haline gelmesinin beklendiğini söyledi. Bloomberg’in baş emtia stratejisti’ne göre, şu anda bu üçü, boğa piyasalarına girerken önemli düzeltmelerden geçiyor.

Daha önceki açıklamalarında Mike McGlone, Bitcoin’in 2021’in ikinci yarısında 100.000 dolar seviyesine doğru hareketini sürdürmesinin beklediğini söyledi. Ham petrole gelince analiste göre, bu yılın ikinci yarısında derin makroekonomik etkileri olan düşüş eğilimine girecek. Mevcut Bitcoin fiyat düzeltmesine gelince, Mike McGlone bunun BTC’nin daha da olgunlaşması için gerekli bir aşama olduğuna inanıyor. Mike McGlone, Bitcoin’in 10.000 doları, 12 bin doları ve 50.000 doları göreceği tarihleri doğru bildi.

Mark Mobius: Bitcoin yükseldi ama daha düşük seviyeler geliyor!

Ünlü finans uzmanı Mark Mobius, kısa süre önce Bloomberg’e, Bitcoin‘in yakın zamanda toparlanmasına rağmen daha düşük seviyelerde kırılacağını söyledi. Mark Mobius konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Bu ortamda kripto para birimleri konusundaki coşkunun artacağını görmüyorum.

Mark Mobius, hükümetlerin sektöre “giderek daha fazla” müdahale etmesini bekliyor. Mark Mobius, büyük kripto para borsalarının şu anda karşı karşıya olduğu artan düzenleyici baskıya işaret ediyor. Hem Binance hem de FTX, geçen hafta kaldıraç limitlerini sadece 20 katına indirdi. Ayrıca Binance, temel hesap doğrulaması olan kullanıcılar için acımasız para çekme kısıtlamalarını da duyurdu.

Mark Mobius’tan altın ve Bitcoin karşılaştırması: Somut hiçbir özelliği yok!

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu hareketin borsanın mevzuata uygun olmasını sağlamak için yapıldığını iddia etti. Ayrıca Changpeng Zhao, Binance’in kendisinden daha iyi bir iş çıkaran güçlü bir uyumluluk geçmişine sahip bir kişi bulması halinde görevinden istifa etmeye istekli olacağını belirtti. Mark Mobius, Bitcoin‘e olan inancın yakında yıkılmaya başlayacağına inanıyor. Çünkü Mark Mobius’e göre, BTC’nin altın’dan farklı olarak somut hiçbir özelliği yok. Mark Mobius konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Altın saat takabilirim ama Bitcoin takamam.

Mobius Capital Partners’ın kurucusu, Tesla gibi bilançolarında Bitcoin bulunan şirketlere karşı “çok dikkatli” olacağını söylüyor. Mark Mobius konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Tesla‘nın bunu yapmasına gerçekten şaşırdım ve böyle bir şirkete yatırım yapmak konusunda çok temkinli olurdum.


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir